Међународни турнир у математичком моделирању 2022.

Ученици Математичке гимназије су ове године учествовали, четврти пут за редом, на Међународном турниру у математичком моделирању у организацији Advanced Education Science Centre of Moscow State University. Такмичење је и ове године одржано на даљину, услед тренутне ситуације, од 29.10. до 6.11.

Такмичење се састојало из 2 екипна и 2 појединачна дела. Такмичило се 23 тима (већином четворочлана) из Русије, Кине, Тајланда, Србије… Састав српског тима чинило је четири ученика Математичке гимназије – Матеја Вукелић ученик четвртог разреда и Филип Бојковић, Матеја Безаревић и Мина Мијатовић ученици трећег разреда, у пратњи професорке Иване Јовановић вође екипе.

• Филип Бојковић је освојио другу награду на такмичењу из примењене физике као и другу награду на такмичењу из примењене математике
  • Мина Мијатовић освојила је трећу награду на такмичењу из примењене физике
  • Матеја Вукелић трећу награду на такмичењу из примењене математике.

Наша екипа у збирном пласману освојила је 2. награду на такмичењу из примењене физике и 2. награду на такмичењу из примењене математике.

Ученици Математичке гимназије овим су, још једном, показали да је тимски дух оно што се посебно развија и негује у Математичкој гимназији.

• /uploads/attachment/vest/7729/IMG_6542.JPG
  • /uploads/attachment/vest/7729/IMG_6543.JPG