Фондација "Немања Трифуновић" донирала Златну грозницу

Златна грозница је пројекат основан са идејом да се најбољим такмичарима из информатике обезбеде редовне припреме, како би целе године могли бити у форми потребној за најтежа међународна такмичења, на којима су редовни учесници и освајачи медаља.

Уз сарадњу и подршку Математичке гимназије и Фондације "Немање Трифуновића", и ове године смо успели да ово обезбедимо, у виду шесточасовних припрема двапут месечно, у просторијама Математичке гимназије.

Редовни ученици, који су позвани да присуствују свим припремама, јесу шест такмичара Математичке гимназија са најбољим резултатом на Српској информатичкој олимпијади прошле године и у питању су:

• Матеја Вукелић, ученик 4. разреда
  • Филип Бојковић, ученик 3. разреда
  • Урош Костадиновић, ученик 2. разреда
  • Александар Вишњић, ученик 4. разреда
  • Богдан Петровић, ученик 4. разреда
  • Јован Николић, ученик 3. разреда

Поред њих, а као новина у овој школској години, одлучили смо да на сваке припреме позовемо госте, који би присуствовали само тим припремама, у нади да ће их додатно мотивисати да се припремају за такмичења и остваре још боље резултате у овој школској години, а са жељом да што више такмичара искуси атмосферу Златне грознице.

Предавачи су били бивши такмичари и активни чланови државне комисије за информатичка такмичења

• Владимир Миленковић (МГ, генерација 2017),
  • Павле Мартиновић (МГ, генерација 2019),
  • Младен Пузић (МГ, генерација 2020) и
  • Никола Милосављевић, са Природно-математичког факултета у Нишу.

• /uploads/attachment/vest/7749/1671192845837.jpg