Конференцији „Gejm Lab“

Конференцији „Gejm Lab“ која је одржана у суботу, 3. децембра, су присуствовали ученици наше школе који су се пријавили за овај програм. Догађај је организовала „Nordeus Fondacija“ на Факултету драмских уметности. Прво предавање на конференцији је било посвећено курсу „Fortnite Creative“ (https://gejmlab.rs/kursevi/fortnite-creative/). Пријављеним ученицима и ученицама је објашњено како ће изгледати пријављивање за тимове.

Тимови ће правити игре уз подршку ментора и експерата из гејминг индустрије. Након првог предавања ученицима се обратио Игор Симић испред компаније „Demagog studio“ која је направила популарну игру „Golf Club: Wasteland“ и још неколико наслова поред тога. Тема предавања је било како се стварају светови у видео играма. Следеће предавање посвећено креирању ликова за видео игре је одржао Вања Тодорић, професор са ФДУ-а који има врло успешну каријеру у неколико гејминг студија. Дарко Суботин, такође професор са ФДУ-а, је причао ученицима о томе како да направе трансфер од гејмера до неког ко прави видео игре и представио им је студијски програм катедре за визуелне ефекте, анимацију и гејм арт који је ове године покренут баш на ФДУ-у.

У другом делу дана, ученици су у мањим групама причали са различитим људима из гејминг индустрије о њиховим каријерама и образовним путевима које су прошли да би дотле стигли. Поред ових разговора имали су прилику и да посете зграду компаније „Nordeus“, упознају се са простором у ком се стварају игре и да виде виртуелног Шамана старог 10.000 година који је реконструисан од његових физичког остатака који су пронађени током ископавања.

Као део овог програма, ученици и ученице наше школе су обишли и изложбу берлинског фестивала „A MAZE“ која је била постављена у галерији Графички колектив од 17. до 25. новембра. На изложби су посетиоци могли да испробају тек објављене експерименталне игре, али и награђиване интерактивне инсталације аутора из Холандије, Немачке, Јужне Африке, Француске, Данске, Kанаде и САД. Изложба је део програма Playing Narratives.

• /uploads/attachment/vest/7741/0_20221203_konferencija_FDU.jpg
  • /uploads/attachment/vest/7741/1_20221203_konferencija_FDU.jpg