Успех екипе Србије на XIV Међународном турниру из информатике

На XIV Међународном турниру из информатике (XIV International Tournament of Informatics), које је одржано од 23. до 27. новембра у организацији из града Шумена у Бугарској, екипа Србије је учествовала са 8 ученика основношколског узраста и 16 средњошколаца, најбољих информатичара који су изабрани на основу циклуса такмичења у организацији Друштва математичара Србије. Наши ученици су освојили укупно 9 медаља.

У конкуренцији средњошколаца, Милош Милутиновић је освојио златну, Матеја Вукелић и Филип Бојковић сребрну, а Немања Мајски, Урош Kостадиновић, Богдан Петровић и Михаило Јанчевић бронзану медаљу.

У конкуренцији такмичара основношколског узраста, Стефан Шебез и Војин Митровић су се окитили бронзаним одличјем.

Такмичари су задатке радили онлајн, у просторијама Математичке гимназије и Математичког факултета у Београду.

Вође екипе су били Алекса Милисављевић и Младен Пузић, а на такмичењу су дежурали Павле Мартиновић, Милица Мићић, Душан Попадић, Филип Марић и Момчило Тошић.