Девет медаља на Иранској геометријској олимпијади

Иранска геометријска олимпијада (ИГО) међународно је такмичење из геометрије на којем је Србија ове године учествовала по први пут. На 9. издању овог такмичења учествовало је преко 8300 ученика из 60 земаља из целог света, а такмичење је реализовано на начин да су ученици радили такмичење у својим земљама под надзором својих лидера, а најбоља 4 рада у свакој категорији послати су организаторима у Иран.

Такмичење у Србији одржано је 14. октобра у Математичкој гимназији у Београду и учествовало је преко 30 ученика.  Учесници су били подељени у 4 категорије: елементарну (7. и 8. разред), средњу (1. и 2. разред средње школе), напредну (3. и 4. разред средње школе) и слободну (сви заинтересовани математичари, неовисно о узрасту) при чему су млађи ученици могли да се такмиче у категорији за старији узраст.

Лидери екипе Србије били су др Миљан Kнежевић, доцент на Математичком факултету у Београду и Борис Станковић студент Математичког факултета у Београду.

Екипа Србије постигла је веома запажене резултате у свом првом учешћу.

ЕЛЕМЕНТАРНА KАТЕГОРИЈА

• Ања Тешевић ЗЛАТНА МЕДАЉА
  • Јован Стојадиновић СРЕБРНА МЕДАЉА
  • Вања Јеловац БРОНЗАНА МЕДАЉА
  • Јован Милошевић БРОНЗАНА МЕДАЉА

СРЕДЊА KАТЕГОРИЈА

• Војислав Андрић СРЕБРНА МЕДАЉА
  • Нина Шушић БРОНЗАНА МЕДАЉА
  • Марија Михајловић БРОНЗАНА МЕДАЉА

НАПРЕДНА KАТЕГОРИЈА

• Стефан Шебез БРОНЗАНА МЕДАЉА
  • Данило Ранђеловић БРОНЗАНА МЕДАЉА

Честитамо такмичарима и лидерима!

Званични сајт такмичења

• /uploads/attachment/vest/7752/1401-02-min-724x1024.jpg