Матеја Вукелић добитник Светосавске награде

Матеја Вукелић, матурант Математичке гимназије је добитник Светосавске награде за 2022. годину.

Матеја Вукелић је у току свог шестогодишњег школовања у Математичкој гимназији (уписао је седми разред основне школе при Математичкој гимназији) у Београду постизао одличан успех из свих предмета и кандидат је за Вукову диплому.

Матеја је озбиљан, одговоран и вредан. Изузетно је талентован како за природне науке. Његов таленат, посебно за математику и информатику, је током шестогодишњег школовања вишеструко потврђиван. Oсвајао је бројне награде на домаћим и међународним такмичењима од којих посебно издвајамо медаље на најпрестижнијим међународним олимпијадама:

• Сребрну медаљу на Међународној олимпијади из математике 2021.
  • Сребрну медаљу на Међународној олимпијади из математике 2022.
  • Бронзану медаљу на Међународној олимпијади из информатике 2020.
  • Сребрну медаљу на Међународној олимпијади из информатике 2021.
  • Сребрну медаљу на Међународној олимпијади из информатике 2022.
  • Златну медаљу на Жаутиковоској олимпијади 2021.
  • Златну медаљу на Жаутиковској олимпијади 2022.

Само у 2022. години освојио је шест медаља на међународним такмичењима (две златне – Жаутиковска олимпијада, Румунски мастер из информатике и четири сребрне медаље – Међународна олимпијада из математике, Међународна олимпијада из информатике, Балканска математичка олимпијада, Балканска информатичка олимпијада).

Честитамо Матеји!

• /uploads/attachment/vest/7756/mateja-vukelic.JPG