Зимска рунда међународног такмичења „Математика без граница“

У девет узрасних категорија овогодишње зимске рунде међународног такмичења „Математика без граница“ учествовало је 18700 такмичара из 23 земље, међу којима и 54 ученика наше школе. Такмичење је одржано 24. јануара у Математичкој гимназији, у организацији стручног већа математике.

Наши ученици су освојили 9 златних, 7 сребрних и 5 бронзаних медаља.

Златне медаље: Ања Тешевић 8а, Јанко Поповић 2д, Мина Мијатовић 3е, Новак Деспотовић 2д, Војин Бојић 4б, Милош Икодиновић 4б, Марко Трајковић 2д, Војислав Андрић 2д и Владимир Ђурица 1а.

Сребрне медаље: Небојша Ђачић 7а, Јован Стојадиновић 8а, Јован Милошевић 8б, Вања Јеловац 8б, Владимир Бранковић 2д, Марија Михајловић 2д и Љиљана Коњевић 3а.

Бронзане медаље: Анђелија Огњановић 7а, Уна Вујадиновић 7б, Симонида Зејак 3е, Војин Митровић 2д и Владимир Лукић 1д.

Ово такмичење реализовале су професорке математике Сандра Андрић и др Соња Чукић.

Честитамо добитницима медаља и желимо пуно успеха свим такмичарима у наредној рунди!

• /uploads/attachment/vest/7771/zimska-matbezgranica-2023.jpg