Одржана радионица у оквиру програма „Gejm Lab“

Наташа Ковачевић, Љиљана Коњевић и Стефан Дингарац су присуствали радионици у оквиру програма „Gejm Lab“ у суботу 25. фебруара. Радионица је била посвећена изради важног документа у процесу креирања игрице који описује дизајн игрице. Предавач је био Миомир Свирац, оперативни директор у компанији „Red Viking Studio”, а радионица је одржана у Филолошкој гимназији.

Поред наших ученика, радионици су присуствали и наши гости у овом програму, тим из Рачунарске гимназије у саставу Вук Јанковић, Андреј Скупек и Филип Срећковић, као и тимови из Филолошке гимназије. Домаћин радионице је била професорка аудио-визуелних уметности, Ирина Стојковић Кикић.

На почетку дана је ученицима приказана једна друштвена игра за два играча са врло јасним правилима. Ученици су пробали да је играју и могли су да донесу неке закључке о самој игри, да ли је забавна, да ли партија траје прекратко/предуго, да ли неки играч има веће шансе да победи и слично... Након овога, тимови ученика су добили задатак да размисле како да промене правила игре тако да унапреде игру. Сваку осмишљену измену су требали да тестирају и да забележе резултат. Сваки тим је презентовао своје идеје и вођена је конструктивна дискусија. Кроз овај процес су се ученици практично упознали са корацима у развоју идеје за игру и како се разне идеје тестирају да би се у више итерација дошло до што боље игре.

У другом делу дана су тимови кренули да раде на сојим документима који описују дизајн игрица које ће током пролећа креирати помоћу алата „Fortnite Creative“.

• /uploads/attachment/vest/7766/Gejmlab_radionica_MG_01.jpg
  • /uploads/attachment/vest/7766/Gejmlab_radionica_MG_02.jpg