Гост из Либије

ОпштеМеђународна сарадња

У оквиру сарадње наше школе са Агенцијом Уједињених нација за избеглице професорка српског језика и књижевности Анђелка Петровић организовала је још један у низу часова посвећених различитим културама.

Час српског језика и књижевностио посетио је Себтимио Север Калифа из Либије. Себтимио је у Србији завршио део основне школе. Потом је похађао Десету београдску гимназију, а као стипендиста Немачке академске иницијативе за избеглице Алберт Ајнштајн уписао је и Економски факултет.

Ученици 1а сазнали су да је избеглички живот Себтимиа научио колико су људи важни и колико је значајно брзо и лако склапати пријатељства.

Такође, Себтимио је после прве године Економског факултета своју пажњу преусмерио на графички дизајн, јер, како је рекао 1а, не можеш цео живот радити оно што не волиш.

Разговорао је текао и у правцу учења различитих језика, сећања на Либију и даљих планова.

У априлу очекујемо још један час на тему културне различитости који ће професорка Петровић организовати у сарадњи са УНХЦР.

• /uploads/attachment/vest/7781/IMG-20230329-WA0016.jpg
  • /uploads/attachment/vest/7781/slika_3.jpg