Румунски мастер из физике 2023.

Такмичење Девети румунски мастер из физике је одржано од 20. до 25. марта 2023 у Букурешту у Националној школи за информатичке науке ,,Тодор Виану“.

У организацији такмичења осим школе домаћина учествовали су и градске власти Букурешта, Румунско друштво физичара, као Министарство образовања, науке и омладине Републике Румуније.

У питању је престижно међународно такмичење чије резултате Кина и Русија узимају у обзир приликом одабира својих националних тимова зa Азијску и Међународну олимпијаду. На такмичењу је учествовало укупно 9 тимова од по пет ученика из Румуније, Бугарске, Молдавије, Кине, Србије, док су се представници Русије такмичили као ,,индивидуалци'' без националних обележја.

Екипу Математичке гимназије представљали су: Вук Хип, Ања Шушњар, Вукашин Бабић, Михаило Јанчевић и Огњен Јанковић.

Награде су освојили:

• Вук Хип – бронзана медаља