Пролећна рунда међународног такмичења "Математика без граница" 2023.

У девет узрасних категорија овогодишње пролећне рунде међународног такмичења „Математика без граница“ учествовало је преко 15 000 такмичара из 23 земље, међу којима и 33 ученика наше школе.

Наши ученици су освојили 9 златних, 3 сребрне и 5 бронзаних медаља.

Златне медаље:

Вања Јеловац 8б, Ања Тешевић 8а, Јован Стојадиновић 8а, Јанко Поповић 2д, Мина Мијатовић 3е, Новак Деспотовић 2д, Марко Трајковић 2д, Марија Михајловић 2д и Војин Митровић 2д.

Сребрне медаље:

Јован Милошевић 8б, Владимир Бранковић 2д и Војислав Андрић 2д.

Бронзане медаље:

Филип Килибарда 7б, Лука Миљковић 8б, Владимир Ђурица 1а, Љиљана Коњевић 3а и Јован Михаиловић 2д.

На основу резултата из прве три рунде такмичења, на финално такмичење је позвано 12 ученика Математичке гимназије, по три ученика седмог и осмог разреда и шест средњошколаца. Финале ће бити одржано у Несебару, Бугарска, од 30. јуна до 4. јула.