Завршница пројекта "У њеним патикама"

ОпштеДОГАЂАЈИ-фотографије

У свечаној сали Математичке гимназије одржана је свечаност поводом завршетка пројекта „У њеним патикама“. Реч је о онлајн читалачком клубу који је радио 9 месеци и окупио око 70 ученика и наставника из Сомбора, Новог Сада, Бечеја, Бајине Баште, Бујановца, Крагујевца, Ниша и Београда.

Тема којом су се и ученици и наставници бавили била су људска, пре свих, женска права кроз америчку књижевност 20. века, а читав пројекат подржала је амбасада Сједињених Америчких Држава у Београду.

Свечаност је отворила директорка Математичке гимназије Мирјана Катић. Уиме амбасаде САД у Београду окупљенима се обратила Stephanie Papp.

У току радионичарског дана, упркос многобројним обавезама, учесницима се обратила и Снежана Вуковић испред Министарства просвете.

Посебну захвалност дугујемо НВО Атина.

Едукаторке ове организације одржале су радионицу на тему стереотипа о мушкарцима и женама.

Дан је био и радионичарски и свечан и забаван, а на крају је свака школа представила свој видео-задатак инспирисан прочитаним у протеклих 9 месеци.

Захваљујемо се свим ученицима и наставницима као и пријатељима Математичке гимназије који су омогућили да овако дуг и садржајан пројекат живи читавих 9 месеци.

• /uploads/attachment/vest/7826/Mira.jpg
  • /uploads/attachment/vest/7826/slika_1.jpg