Филип Бојковић освојио бронзу на Међународној олимпијади из информатике

35. Међународна олимпијада из информатике одржана је од 28. августа до 4. септембра 2023. године у Мађарској. Четворочлана екипа Србије освојила је две сребрне и две бронзане медаље.

Сребрне медаље су освојили Илија Кондаков, ученик Интернационалне школе Прима у Београду и Милош Милутиновић, ученик Рачунарске гимназије у Београду. Бронзане медаље освојили су: Филип Бојковић, ученик Математичке гимназије у Београду и Немања Мајски, ученик Гимназије "Вељко Петровић” у Сомбору.

Лидер екипе био је др Владимир Миловановић, ванредни професор Универзитета у Крагујевцу, а његов заменик Владимир Миленковић, софтверски инжењер у Microsoft Development Center Serbia.

На 35. Међународној информатичкој олимпијади учествовало је 355 такмичара из 89 земаља.

Честитамо!

• /uploads/attachment/vest/7844/Informaticari-ttt_465x620.jpg