ОпштеДОГАЂАЈИ-фотографије

Осмог септембра 2023. године у Београду у хотелу „М“ је одржана Национална е-Тwinning конференција „Роботика и вештачка интелигенција као алати за учење“.

Ученици Математичке гимназије који похађају секцију за примењену физику су заједно са професором Јовицом Милисављевићем представили рад ПФЕ секције у оквиру предавања "Школске секције – места која јачају иницијативу и креативност".

Циљ конференције је био да учесницима приближи годишњу тему eTwinning мреже „Иновација и образовање – креативност са eTwinning-ом”, са фокусом на предности и изазове коришћења вештачке интелигенције у образовном контексту. Централна тема овог једнодневног догађаја је била промоција употребе роботике и вештачке интелигенције као алата и помагала који могу да унапреде процес учења и образовања. Путем презентација, радионица и на примерима добре праксе, учесници конференције су имали прилику да сазнају како ове технологије могу да се интегришу у наставу и прилагоде различитим ученицима и учионицама.

Професор физике Јовица Милисављевић и професорка енглеског језика Ивана Милошевић су разменили искуства са др Џоном Рогошићем, експертом у области коришћења роботике у образовању. Надамо се да ћемо у наредном периоду успоставити и званичну сарадњу са Интернационалном школом из Сплита.

• /uploads/attachment/vest/7848/IMG_4484.jpeg
  • /uploads/attachment/vest/7848/IMG_4488.jpeg