Да се никад не заборави

ОпштеДОГАЂАЈИ-фотографије

Поводом Дана ослобођења Београда, сећања на Холокауст као и трагичних мајских догађаја, Српско-јеврејско певачко друштво и Градска општина Стари град организвало је у среду 11. октобра едукативну радионицу под насловом "Да се никад не заборави, Холокауст, да се никад не понови - музика пише сећања". Поред хора Српско – јеврејско певачког друштва у програму су учестовали историчар др Милан Кољанин, програмски директор Меморијала Старо сајмиште, професор Филозофског факултета Драган Попадић, каог и преживели Јозеф Баруховић.

Ученици 3е Математичке гимназије имали су ову изузетну прилику да чују, сликају се и лично поразговарају са преживелим Јозефом Баруховићем. Својим присуством наши ученици показали су да желе да схвате дешавања из прошлости како би боље разумели садашњост и припремили се за будућност.

• /uploads/attachment/vest/7870/1000000416.jpg
  • /uploads/attachment/vest/7870/1000000417.jpg