Предавање Миломира Драговића, власника компаније Тараба

ОпштеДОГАЂАЈИ-фотографијеСеминари и предавања

У среду 04. 10. 2023. гост школе био је наш бивши ученик Миломир Драговић, сада власник компаније Тараба.

Он је одржао предавање на коме су ученици имали прилике да поставе питања из области програмирања и предузетништва. Миломир је са ученицима поделио своје искуство у свету ИТ-а, дајући им савете о томе како да се истакну и напредују у овој брзо растућој индустрији. Његова страст према технологији и предузетништву била је очигледна, а ученици су били видно инспирисани његовим речима.

Посебно занимљив је био део након предавања када су поједини ученици изразили интересовање за праксу у компанији Тараба. Неки од њих су већ договорили праксу у Тараби следећег лета. Ово је сјајна прилика за наше ученике да стекну практично искуство и повежу се са индустријом.

Компанија Тараба се бави развојем дигиталних производа. Једним делом је то развој производа за клијенте, док са друге стране развијају своје производе. У локалном екосистему су познати по свом производу Тараба Портал, а тренутно развијају стартап Oakly.

Захваљујемо се Миломиру и компанији Тараба на посвећеном времену и дељењу знања са нашим ученицима. Радујемо се будућим сарадњама и приликама за наше талентоване младе људе.

• /uploads/attachment/vest/7866/2.png
  • /uploads/attachment/vest/7866/4.png