Преминуо проф. др Душан Аднађевић

Дубока нас је потресла вест о смрти проф. др Душана Аднађевића.

Душан Аднађевић је рођен 10. октобра 1929. године у Руми, где је завршио основну и средњу школу. Дипломирао је 1952. године на Групи за математику Природно-математичког факултета Докторирао је 1961. године на Природословно-математском факултету у Загребу одбранивши дисертацију Димензије неких разврстаних скупова са применама. Школске 1963/64. године био је на специјализацији на Механичко-математичком факултету Московског државног универзитета, а школску 1971/72. годину провео је на раду у Математичком институту Академије наука СССР у Москви, на позив директора овог института. Од 1967. до краја 1995. године, када је отишао у пензију, прошао је сва наставничка звања на Природно-математичком факултету у Београду, од доцента до редовног професора.

Када је основана Математичка гимназија, др Душан Аднађевић је прихватио позив да буде један од њених првих професора. Предавао је, као спољни сарадник, предмет Анализа с алгебром током прве две године рада. У наредне три школске године (1968-1971) био је директор Математичке гимназије. У том периоду регулисан је правни статус школе и она је укључена у образовни систем Србије.

Др Аднађевића ћемо памтити по несебичној љубави према Математичкој гимназији.

• /uploads/attachment/vest/7865/dusan-adnadjevic.jpg