Успех наших ученика на Међународном турниру у математичком моделирању

Ученици Математичке гимназије и ове године су учествовали, пети пут за редом, на Међународном турниру у математичком моделирању у организацији Advanced Education Science Centre of Moscow State University.

Такмичење је и ове године одржано на даљину, услед тренутне ситуације, од 27.10. до 4.11. 2023. Такмичење се састојало из 2 екипна и 2 појединачна дела. Такмичило се 23 тима (четворочлана) из Русије, Кине, Тајланда, Србије…

Састав српског тима чинило је четири ученика Математичке гимназије – Михајло Јанчевић и Стеван Радивојевић ученици четвртог разреда и Новак Деспотовић и Урош Костадиновић ученици трећег разреда, у пратњи професорке Иване Јовановић вође екипе.

Освојене су следеће награде:

MATS - Примењена математика

• Tимски: I награда
  • Михајло Јанчевић: I награда
  • Новак Деспотовић: похвала

MAU - Примењена физика

• Tимски : I награда
  • Михајло Јанчевић: I награда
  • Новак Деспотовић: II награда i специјална награда за трећи задатак
  • Стеван Радивојевић: III награда

GOAT

• Tимски: II награда

MAMMOTH - Математичко моделирање

• Tимски: Похвала

УКУПАН ПЛАСМАН

• Tимски: I награда

Ученици Математичке гимназије овим су, још једном, показали да је тимски дух оно што се посебно развија и негује у Математичкој гимназији.

Дипломе

• /uploads/attachment/vest/7880/matematicko-modelovanje.png