Посета школи у Истанбулу

ОпштеМеђународна сарадња

Од 14. до 19. фебруара 2024. године ученици четвртог разреда Математичке гимназије и директор Мирјана Катић су посетили школу Ümraniye Nevzat Ayaz Anadolu Lisesi у Истанбулу. Делегација МГ се упознала са организацијом наставе у турским средњим школама, а посебно са начином извођења наставе из математике са посебним освртом на матурски испит из математике који је за средњошколце у Турској конципиран у облику основног и напредног нивоа.

Домаћини су приказали и рад ученичких секција: музичке (која је одржала нашим ученицима концерте озбиљне, националне и рок музике), драмске (која је одиграла представу) и ликовне (радови ове секције су изложени у целој школи).

Нашу делегацију је примио господин Иван Лоренцин, генерални конзул РС у Истанбулу.

Захваљујемо се турској амбасади у Београду која је организовала посету Математичке гиназије турској школи Ümraniye Nevzat Ayaz Anadolu Lisesi.