Екипа Србије освојила шест медаља на БМО

ОпштеМЕЂУНАРОДНА ТАКМИЧЕЊА-фотографије

На 41. Балканској математичкој олимпијади (Balkan Mathematical Olympiad – BMO), која је одржана од 27. априла до 2. маја 2024. године у Варни, Бугарска, а која је једно од најзначајнијих средњошколских математичких такмичења, свих шест чланова тима Србије освојили су по бронзану медаљу.

Екипу Србије чинили су:

• Новак Деспотовић, ученик Математичке гимназије - бронзана медаља
  • Стеван Радивојевић, ученик Математичке гимназије - бронзана медаља
  • Гвозден Лапчевић, ученик Математичке гимназије - бронзана медаља
  • Владимир Бранковић, ученик Математичке гимназије - бронзана медаља
  • Стефан Шебез, ученик Математичке гимназије - бронзана медаља
  • Страхиња Сврзић, ученик Гимназије „Светозар Марковић” у Нишу - бронзана медаља

На такмичењу су учествовала 132 такмичара из 22 земље (10 балканских и 12 гостујућих репрезентација).

Руководиоци екипе Републике Србије били су Миљан Кнежевић са Математичког факултета Универзитета у Београду и Милош Милосављевић из Гимназије „Светозар Марковић” у Нишу.

Свим такмичарима, њиховим школама и менторима, честитамо и желимо много успеха у даљем раду!

• /uploads/attachment/vest/7980/Foto-2.jpg
  • /uploads/attachment/vest/7980/Foto-3.jpg