Кавкаска математичка олимпијада

ОпштеМЕЂУНАРОДНА ТАКМИЧЕЊА-фотографије

IX Кавкаска математичка олимпијада одржана је од 11. до 16. марта 2024. године.

На такмичењу су учествовали 163 ученика из различитих земаља, међу којима су Белорусија, Бугарска, Доминикана, Казахстан, Перу, Русија, Србија, Тајланд, Турска.

Израда задатака jе била у два дана (12. и 13. марта). Сваког дана такмичари су добили по 4 задатка, за решење је на располагању било 4 сата. Ученици првог и другог разреда учествовали су у јуниорској лиги (Junior). Ученици трећег и четвртог разреда учествовали су у сениорској лиги (Senior). Ниво задатака био је приближно између окружног и републичког такмичења:

У наредна два дана (14. и 15. марта) извршена је провера рада и синхронизација (усклађивање, односно “координациjа”) поена између жирија и вођа екипа. За сваки задатак се могло добити наjвише 7 поена. Само један такмичар (из Кургана, Русија) успео је у потпуности да реши све задатке јуниорске лиге. Само један такмичар (из Лиме, Перу) успео је у потпуности да реши све задатке сениорске лиге.

Математичку гимназију су представљали:

1. Тешевић Ања (1. разред МГ) — III награда у лиги Junior 2.
  2. Прековић Лука (1. разред МГ) — похвала у лиги Junior 3.
  3. Нишкић Огњен (2. разред МГ) — II награда у лиги Junior 4.
  4. Лукић Владимир (2. разред МГ) — II награда у лиги Junior 5.
  5. Деспотовић Новак (3. разред МГ) — II награда у лиги Senior
  6. Бранковић Владимир (3. разред МГ) — II награда у лиги Senior
  7. Јанчевић Михаило (4. разред МГ) — I награда у лиги Senior
  8. Радивојевић Стеван (4. разред МГ) — III награда у лиги Senior

Честитамо учесницима на сjаjним резултатима! Вођа екипе био је Владимир Шарић, наставник математике у Математичкој гимназији и Chief Learning Officer у Constructor Talent School.

Званични сајт такмичења

• /uploads/attachment/vest/7952/kavkaska-diploma.png