Почиње 13. mts app конкурс – пријави свој тим и апликацију!
Ако вас занимају апликације, волите програмирање, имате добру идеју - направите апликацију која може донети позитивну промену и обезбедити вам вредне награде!
Од 2. до 11. децембра 2014. године у Аргентини (Мендоза), одржана је Међународна јуниорска научна олимпијада. Српска екипа је освојила једну златну, две сребрне и две бронзане медаље:
Од 3. до 8. новембра 2014. године у Москви, одржан је традиционални екипно-индивидуални турнир „Математички вишебој“. Организатор овог такмичења је гимназија „Колмогоров“. И ове године Математичка гимназија добила је позив да учествује на овом такмичењу. У екипној конкуренцији (збир бодова у три индивидуална и у једном тимском такмичењу), тим Математичке гимназије освојио је другу награду. У појединачној конкуренцији (збир бодова у три дисциплине) освојили су:
Лидери тима: Мирјана Катић и др Соња Чукић.
Од 18. до 20. октобра одржан је KamaChallenge – међународни турнир за надарене ученике. Ово традиционално такмичење се сваке године одржава у Перму (Русија). Циљ такмичења је да успостави редовни контакт између ученика специјализованих школа из различитих градова и земаља. На ово такмичење долази се по позиву и позивају се само земље чији ученици годинама доминирају на међународним олимпијадама. Ове године учествовала је први пут и екипа Математичке гимназије чији су тим чинили:
Лидери тима су професори: Бојана Милошевић и Иван Станић.
Наш тим се такмичио из математике, физике и програмирања. Из сва три предмета екипа Математичке гимназије је била прва и освојила златне медаље. На турниру се такмичило 10 тимова из Русије, Белорусије, Азербејџана…
У суботу, 18. октобра 2014. су објављени званични резултати на међународном такмичењу из информатике за ученике средњих школа 2. Romanian Master of Informatics (RMI) које се одржава у Букурешту, Румунија. Екипа Математичке гимназије је остварила одличан успех. Сви наши ученици су освојили медаље, и то:
Наши ученици су постигли изузетан успех имајући у виду да се први пут такмиче на овом међународном такмичењу и да на такмичењу учествују екипе које су са својим тимовима већ освојиле најсјајнија одличја на Светској Олимпијади из информатике, а задаци су веома захтевни и по концепцију исти као на Међународној олимпијади из информатике. Такмичење се одвијало у два такмичарска дана по правилима Међународне олимпијаде из информатике. Учествовало је 15 екипа из 8 земаља. Вође екипе су биле Јелена Хаџи-Пурић са Математичког факултета у Београду и Душа Вуковић из Математичке гимназије у Београду.
На традиционалном међународном такмичењу из физике Romanian Master of Physics које се одржало у Букурешту (Румунија) од 16. до 19. октобра учествовала су два тима из Србије. Први тим су чинили ученици Математичке гимназије и освојили су пет медаља - 4 бронзане и 1 сребрну и то:
Други тим из Србије је, такође, освојио пет медаља и то:
Лидери тимови су професори Никола Коњик и Александра Димић.
Од 10. до 17. августа 2014. године одржана је 22. Балканска олимпијада из информатике у Анкари (Турска). Андреј Ивашковић, ученик четвртог разреда Математичке гимназије је освојио бронзану медаљу.
Од 1. до 11. августа 2014. године одржала се 8. Међународна олимпијада из астрономије и астрофизике у Сучави (Руманија). Србију је представљало пет ученика, сви из Математичке гимназије из Београда. Српски астрофизичари освојили су четири медаље и једну почасну награду и то:
Од 13-21. јула 2014. године у Астани (Казахстан) одржана је 45. Међународна олимпиада из физике. Националну екипу Србије чинило је пет ученика који су освојили следеће медаље:
Од 3. до 13. јула 2014. године одржала се 55. Међународна олимпијада из математике у Кејптауну (Јужноафричка Република). Српски математичари освојили су шест медаља и то:
У пратњи ученика су били лидери Душан Ђукић И Марко Радовановић.
На 8. Јуниорској информатичкој балканијади (ЈБОИ) која се одржала у Београду од 23. до 28. јуна 2014. године тим Србије освојио је шест медаља: 1 златну медаљу, 1 сребрну медаљу и 4 бронзане медаље. Две најсјаније медаље (златну и сребрну) освојили су ученици Математичке гимназије из Београда, а две бронзане медаље су освојила два тек уписана ученика Математичке гимназије. Друге две бронзане медаље освојили су ученици Прве крагујевачке гимназије. ОСВАЈАЧИ МЕДАЉА СУ:
Лидер тима: Јелена Хаџи-Пурић са Математичког факултета у Београду.
По броју и сјају медаља, ово је најуспешнији наступ Србије на Јуниорској информатичкој балканијади (ЈБОИ). Званични сајт Балканијаде: http://jboi2014.dms.rs/ Организацију Балканијаде у овим тешким временима за Србију су помогли Мајкрософт развојни центар Србије, ПС Тех, Девана технолоџис, Математичка гимназија и Друштво математичара Србије.
На 18. Јуниорској математичкој балканијади која се одржала у Охриду од 21. до 26. јуна 2014. године тим Србије освојио је шест медаља. Свих шест ученика су ученици Математичке гимназије из Београда.
Лидери тима: Милош Ђорић и Ненад Вуловић.
На Међународном такмичењу из математике "АРХИМЕД" које се одржало од 16. до 21. јуна 2014. године у Букурешту учествовала је шесточлана екипа Математичке гимназије. Ученици Математичке гимназије освојили су шест медаља - три златне, две сребрне и једну бронзану медаљу:
Од 2. до 7. маја 2014. године одржала се 31. Балканска математичка олимпијада у Бугарској (Плевен). Национални тим Србије је освојио пет медаља и једну похвалу и то:
Лидери тима: Миљан Кнежевић и Милош Милосављевић.
У званичној конкуренцији на такмичењу је учествовало 58 ученика из десет земаља у окружењу, док је у незваничној конкуренцији наступило још 50 такмичара из десет земаља света, који су учествовали као гости.
Од свих земаља учесница, тим Србије је освојио највише златних медаља.
Од 10-16. априла 2014. године у Анталији (Турска) одржана је Трећа Европска математичка олимпијади за девојке. Националну екипу Србије чиниле су четири ученице и екипно су освојиле пето место. Појединачно су освојиле следеће медаље:
У пратњи ученица су били лидери репрезентације Марија Јелић и Милош Стојаковић.
На традиционалној Ојлеровој олимпијади која се одржала од 25. до 28. марта 2014. године у Санкт Петербургу (Русија), ученик седмог разреда Математичке гимназије ИВАН ПЕШИЋ је освојио сребрну медаљу и треће место (међу 178 учесника). Ојлерова олимпијада је завршно такмичење (такмичење највишег ранга) за ученике основних школа у Русији. Најбољи ученици из целе Русије након претходних класификационих такмичења, долазе на ову олимпијаду. Истовремено се одржава у четири града Русије. На овом такмичењу су, осим Ивана Пешића, учествовали и: Игор и Марко Медведев, Лазар Корсић и Лазар Радојевић – ученици седмог и осмог разреда Математичке гимназије. Вођа тима: Мирјана Катић, професор Математичке гимназије.
Десета Међународна Zhautykov-а олимпијада из математике, физике и информатике одржана је у Казахстану од 12. до 18. јануара 2014. године. Захваљујући Телекому Србије, ове године ученици Математичке гимназије су први пут учествовали на овом престижном међународном такмичењу и освојили седам медаља. На такмичењу је учествовало 390 такмичара у 55 екипа из 17 држава. Екипа Математичке гимназије је освојила трећу награду. Појединачно, наши ученици су освојили 4 сребрне и 3 бронзане медаље и то:
ИЗ МАТЕМАТИКЕ:
ИЗ ФИЗИКЕ:
ИЗ ИНФОРМАТИКЕ:
У пратњи ученика су били професори Математичке гимназије – Милан Чабаркапа и Иван Станић.
Почиње 13. mts app конкурс – пријави свој тим и апликацију!
Ако вас занимају апликације, волите програмирање, имате добру идеју - направите апликацију која може донети позитивну промену и обезбедити вам вредне награде!